“Zelená” powerbanka za dvacku!

Powerbanka se v dnešní době rozhodně neztratí, tím spíše když cestujete. Jak ji ale získat s téměř nulovými náklady a ještě k tomu znovu využít staré články (a tím pádem ušetřit jak peněženku, tak planetu)?

 

Věc se má tak. Máte-li nějakou dosluhující baterii na notebooku, můžete z ní udělat pár powerbanek a ušetřit trochu planetu. Baterie notebooků se velmi často skládají s článků, označovaných “18650” a když už baterie “nevydrží ani 10 minut”, aniž by jste notebook připojili k síti, došlo k tomu, že odešly některé články.

Vtip je v tom, že odešel jen zlomek těchto článků a zbytek je stále funkční. Tím spíše jsou tyto články dobré v tom, že pokud je akumulátor originální, bývají články vysoce kvalitní.

 

 

Pokud tedy máte dosluhující baterii, můžete ji rozebrat, vyndat z ní články (můžete postupovat například podle návodu zde) a ty pak vložit do krabičky. Pro odkázání na vhodné krabičky stiskněte tlačítko níže.

Po přesměrování na Aliexpress klikněte do vyhledávacího pole v hodní části stránky a stiskněte CTRL+V.


Doporučuji před umístěním do nové krabičky otestovat napětí baterie. Pokud se bude pohybovat kolem nuly, je docela možné, že daný článek už odešel do křemíkového nebe.

Krabička stojí kolem 20,- CZK.

Všechno, co je v tomto, či jiném článku děláte na vlastní pěst! Nenesu žádnou odpovědnost za

1 komentář u „“Zelená” powerbanka za dvacku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *