Výlet do Niše

Koukám, že se intervaly mezi příspěvky zvětšují a zvětšují. Otázkou je, co s tím udělat. Zhluboka se nadechněte, žádný vyčerpávající seznam novinek vás nečeká. Jenom jsem chtěl nahodit pár fotek 🙂 .

Spolu s přáteli jsme se rozhodli někam si zajet. Našli jsme levné letenky a už to bylo. Další metou bylo nalezení nějakého vhodného ubytování… Nejlepší by byl couchsurfing, ale na to nás bylo přece jenom hodně, tak postačil luxusní byt z airbnb. Pak už jsme jenom pár dní před odletem řešili takové věci, jako jak se vůbec na nějaké Bratislavské letiště dostaneme (kdyby náhodou někdy cestoval na Bratislavské letiště, nesázejte na idos. Ten by nás tam nechal cestovat autobusem, co to vezme přes nějaké město 50km od letiště a pak se vrátí k letišti. O něco lepší jsou pak např. mapy od Googlu.


Zašli jsme se podívat na Bratislavský hrad 🙂

Jistá obezřetnost ke zpožděním ze strany nejmenovaného národního vlakového dopravce v ČR nás tak nějak přinutila přijettakovým spojem, který nám dával asi 2 hodiny rezervu, kdyby náhodou měl nějaký vlak zpoždění a my nestihli přípoj. To mimo jiné znamenalo to, že jsme se mohli jít podívat například na Bratislavský hrad.


Čekáme na zpožděný vlak

A tak se stalo, že jsme sedli do letadla a vyrazili směr Srbsko, resp. Slovensko před třiceti lety.

Usedli jsme do letadla. Jen tak pro představu – na osobu stála zpáteční letenka 308,- Kč, což paradoxně vychází mnohem levněji, než samotná doprava na letiště 😀 .

Musím podotknout, že to bylo asi nejhladší přistání v mém životě. Kdyby lidi nezačali tleskat, asi bych si ani nevšiml, že už jsme přistáli a klimbal bych dál. Což mne přivádí k myšlence lítat častěji letadlem, abych se pořádně vyspal. Tam totiž ani knížku číst nevydržím, neměl bych dělat ani nic s telefonem… Počítač si z kapacitních důvodů neberu…

Jen co jsme dorazili, čekal nás nádherný slunný den, letiště přibližně stejné velikosti jako Ostrava-Mošnov a Srbský vzdoušek.

… Jo a ještě hasičský vůz. Tohle jsem ještě nikdy nikde neviděl. Až tam.

Srbsko je krásná země. Všude, jen ne ve městech a na vesnicích. Kdekoliv v přírodě, kam lidi nechodí, je to OK. Ale tam, kde chodí je to vlastně jedna velká skládka. A mají tam všude traktory.

Traktor z letiště poprvé
Traktor, který odvážel smetí z místního letiště

Traktor z jedné z vesnic, kterými jsme procházeli
Další traktor.

Vůbec dopravní prostědky tam jsou kategorie sama pro sebe. Jezdí tam různě upravená kola, samozřejmě spousta traktorů, prastará auta, spousta vojenských aut,… a pak třeba kůň s povozem. Je celkem sranda koukat na koně s povozem, jak dává přednost v jízdě. 😀

Koně orat jsem taky ještě nikdy neviděl. Až tam.

Srbsko ale taky nabízí spoustu krás. Třeba hory. Tam totiž skoro nikdo nechodí. A na tom asi už něco bude. Třeba tohle je fotka z jedné z vesnic…

Nechápu, proč tam vyhazovali i česnek…

Ještě mne napadá, jak teď nedávno nějaké ta naše ministryně vyřkla něco stylu “máme drahá data, protože je málo používáme”. Tak v Srbsku nabízel jeden z operátorů 3GB dat za to, že si koupíte balíček chipsů za ~30Kč. U nás by takové množství dat stálo tak možná 8krát tolik.

Když na to ale dojde a konečně se dostanete do hor, tak tu krásu vidíte snad úplně všude…
Tak pak jsem si připravil ještě pár foteček z vesnice.

Tak tímto snímkem bych zakončil tento příspěvek. V Srbsku bylo krásně, levně, ale jestli jste jedni z těch, které alespoň trochu bere ekologie, není to úplně místo pro vás…

1 komentář u „Výlet do Niše

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *