USB zvuková karta 5.1 a 7.1

USB zvuková karta

Nadešel čas rozjet to ve velkém. Dalším příspěvkem v této kategorii nemůže být nic jiného, než USB zvuková karta.

 

Máte doma 5.1 reprosoustavu, ale nemáte jak poslat signál do všech kanálů?  Nabízí se jednoduché řešení: USB zvuková karta. Ať už je signál do reprostoustavy přiváděn přes jack konektory, nebo opticky, tato hračka si s tím poradí.

Na českém trhu jsou sice spousty zvukových karet, ale při představě zaplatit za něco takového čásku kolem jednoho tisíce korun se mi ježí všechny vlasy (protože jsem bedničky pořídil ani ne za 800,- 😀 ).

Toto je tedy jednoduché řešení, pakliže chcete sledovat filmy s vícekanálovou zvukovou stopou, či třeba hrát hry (osobně jsem konkrétně toto nezkoušel, ale fungovat by to mělo, podporuje-li to daná hra).

Vesměs to celé ani ne za 250,-. No není to krása? (pozn.: 7.1 je asi k dispozici jen při optickém výstupu).

 

Stačí nahoře do vyhledávacího okna Aliexpressu kliknout a stisknout CTRL+V a vybrat produkt.  Přijde vám balíček až domů, měl by obsahovat USB kabel, CD s ovladači a samotnou kartu.


Co jsem zkoušel, tak bez potřeby instalace ovladačů (což mne mile překvapilo) karta fungovala od Ubuntu 16.04 (dřívější vydání jsem netestoval, je třeba zvolit v nastavení vhodný profil) a Win10. Pro ostatní platformy zkontrolujte specifikace produktu – to, že nejsou zmíněny zde neznamená, že s nimi karta nespolupracuje.

 

Tak, či onak je to další super věc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *