První zkouškové je za mnou

Ahoj Světe!

Tak mám za sebou své první zkouškové. Dalo by se označit tak trochu za úspěch – všude jsem skončil nejhůře s Déčkem s průměrem 1.88. Na to, že můj target byly Déčka ze všeho to není zlé.

Na ČVUTu je hodnotící stupnice A-F, kde A = 1; B = 1.5; C = 2; D = 3; E = 4; F = Fail.

Na druhou stranu jsem ale skončil bez zápočtu ze dvou předmětů (Shell a matematická analýza), které mě znova čekají za rok… A taky jsem si vyplýtval jeden z šesti “třetích pokusů”, tak jsem zvědav, jak udělám všechnu tu matematiku, která mě za bakaláře čeká a nemine.

Skoro jsem v to ani nedoufal, že by ten třetí pokus u matematické logiky vůbec vyšel… a pak mi přišel email s tím, že po dvou Failech mám B 🙂 . Takže 21 kreditů za semestr je doma a můžu s klidem pokračovat dál.

Během přístího semestru to bude o něco náročnější. Řekl jsem si, že ikdyby mě kvůli matematiky na konec vyhodili, chci “ochutnat” co nejvíc z toho, co takle škola nabízí. Zapsal jsem si předměty jako úprava a zpracování digitální fotografie, kde bych se měl s foťákem dostat poprvé v životě do ateliéru, zapsal jsem si Arduino, abych si mohl ospravedlnit, že si s ním čas od času hraju (a dostal za to nějaký ten kredit) a zároveň se přinutil k tomu konečně dotáhnout nějaký arduino projekt do konce.

Abych netrpěl tím, že mám na škole informatiky málo programování, tak jsem si zapsal i nějaké to extra programování. Původné jsem chtěl Python. Sice není nejrychlejší, ale je to prostě srdcovka <3 . Tam ale už bylo obsazeno, tak jsem se zkusil zapsat na C#. Tady byl úplně ten samý problém, tak jsem hodil očkem po Javascriptu, protože frontend mě taky trochu láká… A taky nic. Jediné, co ještě mělo nějaké to místečko byla Java. Je trochu smutné, že se člověk na škole, kde by ho měli naučit i něco s programováním musí řídit tím, jaké kapacity se vůbec otevřou a že něco, jako jestli se nějaký předmět otevře s dostatečným množstvím paralelek může ovlivnit, kterým směrem se časem vydá. Na druhou stranu je to asi moje blbost, že jsem si python nezapsal už v listopadu, kdy se otvíraly předběžné zápisy.

Nezbývá mi, než si popřát hodně štěstí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *