Nový život pro staré harddisky!

Zní to už skoro jako předvolební slib, či jako útržek z Červeného trpaslíka (mimochodem super seriál, doporučuji; narážím na křemíkové nebe). Ve skutečnosti se to ale může stát pravdou. A to poměrně jednoduše. Máte-li doma nějaký postarší harddisk, případně notebook na šrot (jako mám právě teď já), můžete si z něj (z harddisku) udělat další úložiště, kterého není nikdy dost.

Když se nad tím zamyslíme, jsou zde dva problémy:
1) jak dostat ten harddisk ven
2) jak jej připojit k jinému počítači


Co se prvního problému týče, většinou to bývá pár šroubků ze zadní stranu notebooku, vyloupnete kousek zadního krytu (po odšroubování všech šroubků, co jej drží!). Ono by stačilo do YouToube napsat něco jako “how to remove hdd from (typ a výrobce laptopu na šrot) a už to budete mít i s videonávodem.

 

V k druhému bodu je potřeba koupit nějakou takovou krabičku s převodníkem (tedy pokud chcete harddisk nějak častěji přenášet, nebo máte notebook, kam už se další disk nevleze) Z jedné strany přijde SATA z disku, z druhé strany vyjde USB. Sranda. Teď docela záleží na tom, jakou krabičku si vyberete. Rozumná cenová relace se pohybuje kolem 100,- (cca 5 USD) Dejte ale pozor, aby to byla krabička podporující USB 3.0 a ideálně kapacitu disku, který chcete využít. Většinou to bývá 1-2TB.

 


Vlastnil jsem obdobnou krabičku (než si nějaký dobrák řekl, že mu poslouží lépe) a nemohu si stěžovat. Nu což. Život jde dál a nová už jede. Snad jediná věc, na kterou musím upozornit je, že pokud si pamatuji dobře, nebylo možné z harddisku připojeného přes takovouto krabičku nabootovat. Tak či onak, není to nic, co by ohrozilo běžné uživatele.

Nezapomeňte pak napsat komentář, jak se vám produkt líbí! 😉

EDIT:

Závěrem bych si dovolil přidat drobný tip: Krabička by měla přijet zabalená v pěnové fólii. Protože krabička není naprosto dokonalá, může se stát, že se v ní harddisk pohybuje. Je tedy žádoucí tento pohyb eliminovat, aby se harddisk nepoškodil. Úplně nejjednodušší je kousek fólie prostě nalepit přímo na harddisk a něj. Neměli by jste ale při tom zalepit větrací otvory disku. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *