Novinky z webu na ploše!

Po delší době zdravím. Když jsem se naposledy koukal po letenkách, hodně mne zaujala možnost notifikací z webové stránky přímo na ploše počítače, či v notifikacích telefonu. Člověk o výhodných letech ví prakticky jako první (nebo alespoň mezi prvními). Vše, co pro to musí udělat je kliknout na pár tlačítek.

Docela mne překvapilo, že to není nějaké ojedinělé řešení, jak se může zdát. Taktéž se nejedná o nějaké super nové řešení. Je tady mezi námi již delší dobu (třeba ve formě upozornění na dění na Facebooku, YouTube apod).

Tak mne napadlo… co bych si neudělal něco podobného?

Jak na to?

Z uživatelského hlediska jde jenom o to kliknout na malý zelený zvoneček v pravém dolním rohu obrazovky a držet se instrukcí.

Notifikace pak vypadá třeba nějak takto (Android 4.4)

Toto je celé. Pakliže by jste rdi odebírali novinky z mé stránky, byl bych za to velice rád. Každá dobrá duše, co na stránky zavítá mi udělá radost. Znamená to totiž, že nestřílím úplně do prázdna. Mimochodem tento příspěvek je test této služby. To nejkrásnější je, že jsem během přidávání této možnosti nesáhl ani jednou do kódu. 🙂

Jak si nainstalovat na vlastní web?

Máte-li vlastní web a tato možnost vás zaujala, můžete využít služby onesignal. Zdá se, že je to velice dobře propracovaná služba, která má dokonce i plugin pro WP. Není tedy potřeba zasahovat do stránek. Pakliže nepoužíváte WP, přes webové rozhraní této služby vytvořte řešení na míru a pak jen zkopírujte kousek kódu do vaší HTML stárnky. Všechno je nádherně popsané, takže nemusíte mít prakticky žádné znalosti problematiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *