Jak zablokovat škaredý 000webhost banner

Už nějaký ten měsíc můj web jede na hostingu 000webhost.com. Těžko říci, zda-li doporučit, či ne. V kombinaci s cloudflare.com už mám i SSL certifikát a to vše zdarma. Jediná věc, za kterou tedy teď platím, je doména. Jede to sice jako s hnojem, ale jede.

Nicméně… po čase mi zažal vadit tento nenápadný malý banner, nebo co to je.

Je to sice etická otázka, zda-li je vhodné zablokovat banner u hostingové společnosti, kde mám svůj web zdarma uložený. Nicméně zobrazíte-li si tento web na mobilním zařízení, tento banner už zabírá celkem velkou část obrazovky. A když ne velkou, tak přinejmenším dosti znatelnou.

Rozhodl jsem se tedy jít vstříc uživatelské přívětivosti a dal jsem dohromady velice jednoduchý skript napsaný Javascriptu. Než bych ale tady našel nějaký plugin na zobrazení zdrojového kódu, bylo rychlejší vytvořit stránku na githubu.

https://github.com/tomas-dostal/000webhost_banner_blocker

Vlevo stránka bez blokace, vpravo stránka s blokovaným bannerem

Když je nainstalováno, na stránkách (tedy na těch uživatelských, na adminských se stále drží) se banner již nezobrazuje. Chcete taky zrušit tento škaredý banner bez ohledu na etiku? Podívejte se na github stránku projektíku. Není to nic extra, hlavně když máme všichni v prohlížečích adblocker, či podobný software, ale poslouží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *