Jak neoddělat napájecí konektor u telefonu?

Určitě máte všichni rádi své mobilní miláčky. Ve chvíli, kdy jste je dostali/si je koupili měli pomalu právoplatné místo vedle vás na posteli. Teď (po nějakém čase) je tomu už možná trochu jinak. Ať tak, či onak dnešním tip souvisí s napájením telefonů.

Určitě jste zaznamenali, že na svět pronikly telefony, jež se dají nabíjet bezdrátově. Myšlenka je to krásná, přestože trochu strarší (elektromagnetická indukce se s námi již nějaký ten rok táhne). Když ale nemáte takový telefon  a jste “vázáni” na kabel, proč nepomoci telefonu alespoň do té míry, že z něj každodenně nebudete škubat kabel?

Myšlenka je to geniální. Tak to prostě udělat na magnet. Zařízení, o kterém píši jsem viděl poprvé u svého kamaráda Matěje (ten, který může za to, že teď tak trochu bloggeřím, či co to vlastně dělám) a velice mne to nadchlo. Funguje to následovně: Malý “dzyndzyk” strčíte do napájecí zdířky telefonu. Dá se pak i lehce vytáhnout, tak se nestrachujte. Strčíte druhou část do nabíječky a v případě potřeby nabíjení obě části přiložíte k sobě a magnetem se spojí. Takto ušetříte svému telefonu trápení s neustálým vytahováním napájecího kabelu. Taky když si neuvědomíte, že je telefon na nabíječce a zatáhnete za něj, tak nedojde k poškozením, ke kterým by mohlo dojít, kdyby kabel byl obyčejný (v lepším případě se utrhne kabel, v horším zdířka v telefonu).

Takováto hračka přijde asi na 100,-, což je malá daň za pohodlí (a to neberu v úvahu problémy spojené s tím, když napájecí zdířka v telefonu přestane fungovat!)
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *