Den volna

Ahoj světe. I stalo se, že už pár měsíců bojuju s FITem… a dnes (no, spíše tak týden zpátky) ráno, když jsem se vzbudil, abych se šel aspoň trochu připravit na cviko, tak jsem se dozvěděl přímo úžasnou zprávu! Dneska cviko není! …a vlastně ani jiná výuka není, takže se z ničeho nic, uprostřed týdne objevil celý volný den na dohánění věcí. Věcí, které se tady někde válí v rohu a čekají na to, než si na ně najdu čas.

Někdo totiž nahlásil, že po FITu, NTK, VŠE apod rozmístil bomby. Ono… není to dobrý nápad jen tak ze srandy rozhlašovat, že je někde bomba a moc netuším, proč že to někdo udělal teď, když ještě není zkouškové a jediné, co se teď občas prožene a pár studentů smete je nějaký ten zápočtový test z matematické analýzy, či matematické logiky… případně shellu, kde jsem byl smeten i já.

Má to svoje pozitiva i negativa:

Mezi pozitiva jednoznačně patří to, že si dnes trochu zredukuji absenci v nepovinném tělocviku, který jsem si (netuším proč) začátkem roku zapsal a místo jedné hodiny odplavu dvě… sice mi kvůli toho i tak poteče do bot, ale aspoň už ne tak moc. Taky jsem ale po týdnu zašel na nákup (a udělal jsem si radost a něco dobrého jsem si uvařil, takže nemusím jíst jídlo, které už mi tak dva, tři dny leží v lednici.

tacek s jidlem

Má to ale i druhou stránku… Cvičení, které díky tomu odpadlo, je jedním z těch, na které se skutečně vyplatí jít, začátkem každého se totiž píše krátký test, ze kterého jsou body (teda jenom když se to povede)… a ty body by se mi celkem dost hodily, protože jich mám teď suma sumárum tak 18 s tím, že zbývá jeden velký test na max 30 bodů a asi 3-4 malé testy za 3-5 bodů. S tím, že pro E je třeba mít alespoň 50.01 bodu, mi celkem dost teče do bot… Takže z tohoto úhlu pohledu je to velký špatný.

Začíná jít do tuhého

Progtest

Je automatické testovací prostředí, ve kterém se každý týden otevírá nová programovací úloha, u které jsou dva týdny na vyřešení, s tím, že když dojde k odevzdání během prvního týdne, co je úloha dostupná, počítá se zde bonus 10%.. Prostředí se snaží testovaný program co nejvíce rozbít, dát mu na vstup… no prostě cokoliv, co by tak uživatel mohl kdy napsat… S tím, že program nesmí spadnout a musí zahlásit, že se mu vstup nelíbí. Taktéž progtest zadává vstupy u kterých se projevují určité problémy, způsobené reprezentací desetinných čísel v počítači… Zkrátka je to nepřesné, 2 + 2 se nemusí rovnat čtyřem a člověk s tím musí počítat a udělat to tak, aby to více méně fungovalo i přes onu nepřesnost.

Zápočet

Je to takový schod, který když člověk nepřekročí, nemůže pokračovat dál ke zkoušce. Prostě velký špatný. Ve většině předmětů se píšou zápočtové testy, na jejichž základě se rozhoduje, jestli student dostane zápočet = bude moci pokračovat ke zkoušce.

Tak trochu se slzou v oku vzpomínám na časy, kdy se psal jeden zápočtový test, pak dlouho nic, pak zase zápočtový test. Do toho bylo spousta času, progtesty jsem ještě stíhal dělat tak ještě s bonusem – tedy dokončit tak týden před odevzdáním… A pak přišly pointery a v zápětí dynamicky alokovaná pole a všechno to šlo do kytek.

And then satan said…
“Put the alphabet in math!”

…A něco podobného se událo i s pointery.

Třeba úplně nepamatuji progtest, nad kterým bych strávil kolem 14ti hodin čistého času, vyzkoušel jej odevzdat 15krát (z 20ti možných odevzdání), vyčerpal 2 nápovědy ze dvou, opravil chyby… A teď už v něm správně alokuji i realokuji paměť (do uvolňování se zatím nějak moc nehrnu), funguje mi většina vstupů z progtesteru (stránka, kde studenti dávají nápovědy, které dostanou, aby pomáhali ostatním)… a nic. Stále 0 bodů.

Tolik červené (= 0 bodů) jsem neviděl ani na svých opravených testech z geografie.

Mimo jiné se cykly zápočtových testů ze základů matematické analýzy, matematické logiky, programování v shellu a číslicových a analogových obvodů nemilosrdně roztočily a jsou rychlejší a rychlejší… Nechť legrace započne.

Abych příspěvek zakončil něčím pozitivním, nikdy není pozdě začít chodit třeba na VŠE na informatiku, se které si na FITu často děláme srandu 😀 … A když vydržím aspoň do druhého semestru (a povede se mi si ten předmět zapsat), tak bych měl mít na FELu předmět “Zpracování digitální fotografie”, kde se snad naučím nějaké pokročilejší úpravy fotek… a taky se v rámci cvičení chodí do ateliérů, což by mohlo být fakt fajn 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *