Bohatství Země, aneb do čeho jsem se to zapletl

Možná tak půl roku zpátky jsem se spolu se spolužáky zapletl do jedné soutěže, Bohatství Země. Tehdy se to zdálo být jako příležitostná návštěva Brna s omluvenkou na celý den. Takhle jsme se projeli třeba do planetária si schrupnout… Projeli jsme se historickým vlakem ČD (který pravidelně jezdí mezi Ostravou a Brnem)… Projel jsem se do uranových dolů (viz fotky níže).

 


 

Naneštěstí se z tohoto časem vyklubala zákeřná geologicko-ekonomická soutěž, na které padla obrovská spousta času a energie. Sestavili jsme tým o 5ti (svým způsobem 6ti) členech, jmenovitě Alexander Černý, Alexandra Hájková, Jan Stanjura, Viktorie Gregrová, Tomáš Dostál a hnací motor – Mgr. Marie Koutná.  Měli jsme zpracovat rešerši (shrnutí všech možných informací o tématu), následně udělat množství výpočtů (zjistit celkové množství těžitelného materiálu, spočítat návratnost investice…) a nakonec to vše zakomponovat do závěrečné práce a všechno odprezentovat.  Aby to nebylo tak jednoduché, rozhodl jsem se rešerši a finální práci sepsat v Latexu, čehož jsem mnohokrát litoval, ale nakonec to stálo za to.

Úkol to byl skutečně složitý, nicméně se nám podařilo obsadit nádherné 2. místo s nejlépe zpracovanou závěrečnou prací ze všech.

 

Dostali jsme symbolickou odměnu a přijetí na geologickou fakultu MU. Tento příspěvek  symbolicky uzavírá tento projekt s chtěl bych jím poděkovat celému týmu, “hnacímu motoru” a všem, kteří přiložili ruku k dílu, ale i organizátorům soutěže, kteří vytrvale odpovídali na kopy emailů, kterými jsem je zahrnul. Bez nich by práce nebyla ani zdaleka tam, kde je. Doufejme, že tento příspěvek pomůže budoucím řešitelům této soutěže (jelikož obsahuje odkazy na určité části práce). Na začátku jsme totiž dosti tápali ohledně toho, jak má která část vypadat, přestože jsme dostali jako vzorová řešení závěrečné práce z minulých let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *