Bluetooth receiver

Ugreen bluetooth receiver

Prakticky nevím, co by mělo být prvním (nějak smysluplným) článkem na těchto stránkách. Tak začnu třeba jednou hodně dobrou vychytávkou za pár korun, která zpříjemní každodenní poslech hudby.

Již je to pár měsíců, co jsem si na aliexpress objednal bluetooth receiver. To proto, že mám postarší bedýnky, které nepodporují bluetooth,  bylo mi líto je nahradit novými a úplně nechtělo se mi neustále dokupovat nové jack kabely, které se neustálým zapojováním a odpojováním ničily.

Toto zařízení umožní přenos signálu z telefonu/laptopu do reprobeden. Ohledně výhod můžu určitě zmínit, že je to mnohem pohodlnější, než tahat kabely.

Bluetooth receiver UGREEN

Klady: 

  • Bez kabelů,
  • pohodlné,
  • možnost připojení i laptopu (například)
  • Má to něco jako “režim spánku”, takže to šetří energii a nehledá zařízení bluetooth.

Zápory:

  • Má to něco jako “režim spánku”, takže se na to nedá připojit, je-li tento režim aktivní.
  • Bez NFC čipu není připojování zas až tak pohodlné, tím spíš, když využíváte více Bluetooth zařízení (bezdrátové sluchátka apod). Stále je to ale mnohem lepší, než tahat kabel.
  • Je potřeba napájení. Buď přes microUSB kabel, nebo přímo USB portem. Každopádně pokud máte přebytek nabíječek, nemusí to vadit.

Mělo to tam být, ale nebylo. Kdo by to čekal?

  • Údajně některé zařízení podporují 5.1 zvukovou stopu. Co se příjmu týče možná, ale v receiveru je pouze jedna zdířka na 3.5mm jack. Nejvýše jdou tedy použít dva kanály, tedy 2.0. (Tato klamavá informace byla hlavní důvodem, proč jsem koupil dražší zařízení. Nu což.)

Nemělo to tam být a ani nebylo. Kdo by to čekal.

  • Nelze se připojit dvěma zařízeními naráz (ne že by to někdo čekal, ale i tak je praktické mít na bedýnky připojený laptop i telefon)

Ve finančně únosných mezích se dá pořídit od 50,- do 300,- (s donáškou až do schránky 🙂 ). Levnější varianta je funkční, ačkoliv nedrží v jednom kuse. Stačí ji obmotat izolepou a funguje. Dražší varianta mne mile překvapila svým provedením. S ohledem na kvalitu výrobků, které se běžně dají zakoupit přímo v Čínských obchodech toto patří jednoznačně k luxusnějším. Už jenom balení samo o sobě je krásné, provedení ještě lepší. V případě že vlastníte telefon podporující NFC, je lepší sáhnout po nějakém modelu podporující tuto technologii.

Závěrem… Ať už levnější, či dražší alternativa, hodí se to mít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *